Reklamlar

reklam reklam

Gönderen Konu: IN2Societies 2012 Uluslararası Proje Pazarı Brüksel’de düzenlenecek  (Okunma sayısı 4238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı redpants

  • Turkeycnc.com Üyesi
  • *
  • İleti: 4
  • +0/-0

 

In²Societies 2012, Brüksel,
5 Ekim 2012
Türk ve Avrupalı araştırmacılar proje pazarında buluşacak.IN2Societies 2012 Uluslararası Proje Pazarı, Türkiye’den ve Avrupa’dan 300 araştırmacının katılımıyla 5 Ekim’de Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilecek.

Türk araştırmacıların ve sanayi temsilcilerinin Avrupa Birliği Çerçeve Programları’na katılımını artırmayı hedefleyen TurkeyinFP7 projesi kapsamında 5 Ekim’de Brüksel Radisson Blu Royal Hotel’de geniş katılımlı bir uluslararası proje pazarı düzenlenecek.

 IN2Societies 2012 isimli uluslararası proje pazarı, Güvenlik Araştırmaları, Sosyoekonomik, Beşeri Bilimler ile Bilgi ve İletişim Teknoloji alanlarını kapsayacak. Etkinliğin açılış konuşmasını TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yunus Çengel ile Avrupa Komisyonu Avrupa Araştırma Alanı Direktörü  Octavi Quintana Trias yapacak.

Avrupa ve Türkiye’den 300’ün üzerinde uzman akademi ve sanayi temsilcisine ev sahipliği yapacak IN2Societies 2012 Uluslararası Proje Pazarında, proje önerilerinin katılımcılar ile paylaşılacağı 3 çalıştaya paralel olarak 3 eğitim etkinliği düzenlenecek. Ayrıca gün boyunca birebir görüşmeler gerçekleştirilecek.

Etkinlikte büyük ölçekli araştırma sorunlarını, işbirliğine dayalı, disiplinlerarası araştırmaları hedefleyen Ar-Ge projeleriyle aşmak isteyen kuruluşlara ve araştırmacılara, 7.ÇP konusunda proje fikirlerini paylaşmaları ve potansiyel proje ortaklarıyla tanışma imkanı sağlayacak.
Uzman araştırmacı, akademisyen ve sanayi temsilcilerinin katılacağı etkinlikte katılımcılar proje önerilerini sunacak ve birebir görüşmelerde karşılıklı işbirliği olanaklarını değerlendirme ve proje önerilerini tartışma fırsatı yakalayacak.

IN2Societies etkinliği, Türkiye’nin 7. ÇP’ye katılımını teşvik etmek için oluşturulan 3 yıllık proje olan TurkeyinFP7 kapsamında TÜBİTAK adına Pera Consulting tarafından 3. kez düzenleniyor.

Proje pazarı ile ilgili bilgiler “http://in2s.meeting-mojo.com/” adresinde yer alıyor.Editörlere Notlar:

1. Türkiye Araştırma Alanı Paydaşlarının AB 7. Çerçeve Programı’nda (7. ÇP) Proje Geliştirme Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi (Turkey in FP7 ) (You are not allowed to view links. Register or Login): AB'ye üyelik öncesinde ülkeleri AB'nin yapısal fonlarına hazırlamak ve uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla aday ülkelere sağlanan IPA (Katılım Öncesi Mali Yardım) aracı kapsamında Türk araştırmacılarının ve sanayi temsilcilerinin Avrupa Birliği Çerçeve Programları’na katılımını artırmayı hedefleyen proje,TÜBİTAK tarafından yürütülmektedir.
2. TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi: (You are not allowed to view links. Register or Login .tr) Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programları (ÇP), Avrupa Birliği’nde araştırma ve teknoloji geliştirme projelerinin desteklendiği başlıca topluluk programıdır. 2007-2013 yılları arasında yürütülmekte olan ve dünyanın en büyük sivil araştırma programı özelliğini taşıyan AB 7. Çerçeve Programı’nın (7.ÇP) ulusal koordinasyon görevini TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi (UKO) yürütmektedir.
Bilgi İçin:

TUBİTAK AB Çerçeve Programları
Ulusal Koordinasyon Ofisi             Promedia Public Relations
          Berk Ütkü
   
Atatürk Bulvarı No.221
06100 Kavaklıdere, Ankara              Tel: 0212 465 7000
          berku@promedia.com.tr

Tel: 0 312 468 5300            
ipamedia@tubitak.gov.tr