Reklamlar

reklam reklam

Gönderen Konu: Dassault Systèmes, SolidWorks 2013 ile 3B Tasarımı Kolaylaştırıyor  (Okunma sayısı 2472 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı redpants

  • Turkeycnc.com Üyesi
  • *
  • İleti: 4
  • +0/-0


Sektörü Yönlendiren 3B Tasarım Çözümünün En Yeni Sürümü, Model Oluşturmayı Hızlandırırken, Performansı En Üst Düzeye Çıkarır ve   İşbirliğini Güçlendirir

İstanbul— 17Eylül 2012 — Dassault Systèmes(Euronext Paris: #13065, DSY.PA), 3B tasarım yazılımı, 3B Dijital Modelleme ve Ürün Kullanım Ömrü Yönetimi (ÜKÖY) çözümlerinde dünya lideri olan 3DEXPERIENCE Company bugün, işbirliğini güçlendirmeye, model oluşturmayı hızlandırmaya ve ürün geliştirme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı yeni ve geliştirilmiş tasarım araçlarıyla birlikte sunulan SolidWorks® 2013'ü tanıttı. Güçlü tasarım uygulamaları ve yeni teknik resim fonksiyonları, alt model analizi, maliyet tahmini, ağ üzerinden diğer istemci bilgisayarlar ile yüzeyişleme, (renderleme), yükünü paylaşma, daha geniş paylaşım ve daha fazla bağlanabilirlik özelliği dahil olmak üzere müşteriler tarafından yönlendirilen 200'ün üzerinde iyileştirme ile Dassault Systèmes, SolidWorks müşterilerine kendi kullanıcıları için gerçek değer yaratma konusunda yardım etme taahhüdünü yerine getiriyor.

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen SolidWorks 2013, yeni kullanıcılara hızlı öğrenme, deneyimli kullanıcılara da önceden kendilerine karmaşık ve sofistike gelen görevlerde daha üretken olma olan ağı sağlayacak şekilde, kullanım kolaylığı ile daha fazla özelleştirmeye teneğini bir arada sunmaktadır. Yeni üründe, son 20 sürümün başarısını temel alarak 3B tasarım, analiz, teknik iletişim, ürün veri yönetimi ve sürdürülebilir tasarıma yönelik çeşitli SolidWorks çözümleri bulunmaktadır.

 "SolidWorks, piyasadaki diğer CAD paketlerine göre çok daha hızlı bir şekilde işimi tamamlamama olanak sağlıyor" Robert Conley, Interactive Cad Solutions'ın sahibi. "Benim işimde, kar edebilmek için işleri hızlı bir şekilde yerine getirmek gerekiyor ve SolidWorks sayesinde bunu yapabiliyorum. Tasarımları müşterilerimle daha kolay paylaşabilmek ve nihai ürünü daha hızlı elde etmek için SolidWorks 2013'teki Önceki Sürümlerle Birlikte Çalışabilirlik özelliğini büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum."

"SolidWorks 2013 ile, müşterilerimize hayatlarını kolaylaştırmada ve en iyi ürünleri üretmede yardımcı olacak geliştirmeler ve işlevsellik sağlarken, onların görüşlerini dikkate alma geleneğimizi koruduk. Temel geometriye yapılan yeni eklemeler ve genişletilen ürün özellikleri, bir numaralı ürünümüze sürekli olarak yatırım yaptığımızın göstergesidir" Bertrand Sicot, CEO, SolidWorks, Dassault Systèmes. SolidWorks 2013, kullanıcıların tasarımlarının şeklini, uyumunu ve işlevini hızlı bir şekilde tanımlamalarına, paylaşmalarına ve doğrulamalarına yardımcı olan uygulamaya özgü araçlara sahip yenilikçi tasarıma izin vermektedir. Müşterilerimizin düşüncelerinin hızla gerçeğe dönüşmesini izlemek için sabırsızlanıyoruz.”

Güçlü Tasarım Araçları
SolidWorks 2013, daha verimli analiz ve kapsamlı çevre ile maliyet analizine yönelik yeni araçları kullanarak, mühendislerin fikirlerini konseptten üretim aşamasına geçirmesini kolaylaştırır. Aşağıdaki gelişmelere ek olarak, en son duyurulan SolidWorks Plastics ve SolidWorks Electrical paketleri kullanıcıların daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olarak onlara basitleştirilmiş tasarımlar yapma, daha az hata yapma ve ürünlerini daha hızlı bir şekilde pazara sunabilme olanağı sağlar.

•   SolidWorks Costing – Müşterilerin daha fazla parça türünü otomatik hesaplamalarına, daha doğru teklifler vermelerine ve gelişmiş maliyet verileri ile yeni API'ler sayesinde bütçe sınırı içinde kalmalarına olanak sağlar.
•   SolidWorks Sustainability–Yeni ham madde etkisine sahip araçlarla geliştirme sürecinde, ham maddelerin finansal etkisiyle tasarım kararının çevresel etkisini hızlı bir şekilde karşılaştırır.
•   SolidWorks Flow Simulation– Kullanıcıların çok yüzlü geometrilerin etrafındaki sıvı akışını görselleştirmelerine ve birden çok tasarım konfigürasyonu arasında analiz sonuçlarını kolayca karşılaştırmalarına olanak sağlayarak, akış tasarımlarındaki karmaşıklığı ortadan kaldırır.


Daha Hızlı Model Oluşturma
Sunulan diğer yeni özellikler, daha verimli 3B modeller ve 2B teknik resimler sayesinde, kullanıcıların karmaşık geometriler oluşturma ve bu geometriler üzerinde değişiklik yapma süreçlerini daha da hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.

•   Çizerdeki Konikler – Mevcut geometriler arasında yumuşak geçişler elde etmek üzere şekiller üzerinde tam kontrol sağlar.
•   Kesişim – Çizim yapmadan geometri ekleme veya çıkarma olanağı sağlar.
•   Değişken Ölçülü Çoğaltmalar– Kullanıcılara çoğaltma oluşturmada zaman kazandırır, tasarım esnekliğini artırır ve modeller için gerekli olan özelliklerin sayısını azaltma olanağı sağlar. 
•   KesitGörünümüYardımı – Daha hızlı ve daha tutarlı kesit görünümleri için üretim düzeyinde teknik resimlerin oluşturulmasını hızlandırır.


Artırılmış Performans
Aşağıdaki yeni araçlar, kullanıcıların SolidWorks kurulumlarının performanslarını en iyi duruma getirme ve ekip verimliliğini en üst düzeye çıkarma olanağı sağlar.

•   CAD YöneticiKumandaPaneli– Şirketiçindekiçoklu SolidWorks kullanıcılarının,tekbirnoktadanyönetimini ve sorunlarının çözülmesini kolaylaştırır.
•   Simulation Alt Modelleme ve Artımlı Meshleme– Büyük ve karmaşık modellerin belirli bölgelerinde hassas simülasyon analizlerini, daha hızlı, daha verimli bir şekilde ve daha doğru yapabilme olanağı sağlar.
•   PhotoView 360 Ağ İşleme– Bilgi işlem yükü paylaşımı için birden fazla bilgisayarın dahil edildiği bir ağ oluşturarak fotoğraf gerçekliğinde görüntülerin oluşturulmasını hızlandırıp zaman kazanın.

Güçlendirilmiş İşbirliği
Çoğu tasarım ekibinin dağınık çalışma sorununu çözmek amacıyla, SolidWorks 2013; geliştirilmiş bağlantı olanakları, güçlendirilmiş görüntüleme özellikleri, genişletilmiş tasarım ve veri paylaşımını optimize etmektedir.

•   Önceki Sürümlerle Birlikte Çalışabilirlik – SolidWorks 2013 dosyalarını, doğrudan SolidWorks 2012 (SP5) ile açabilme olanağı sayesinde müşterilerle, tedarikçilerle ve şirket içinden ekiplerle birlikte çalışın. Kullanıcıların daha verimli çalışması, geliştirilen işbirliği ve dosya alışverişi olanaklarıyla; gecikmelerin sayısı azalırken son sürüme geçiş de kolaylaşır.
•   SolidWorks Enterprise Ürün Veri Yönetimi İş Akışı– Belge dolaşımını ve kullanıcılarla iletişimi daha verimli hale getirerek, gecikmeleri azaltın ve pazara sunma sürecini hızlandırın.
•   DraftSight/SolidWorks Enterprise PDM Entegrasyonu– DraftSight kullanıcı arayüzüyle SolidWorks Enterprise PDM'den DWG dosyalarına erişin ve tasarım sürecinde 2B çizimleri kullanın.
•   eDrawings - Kullanıcılar mobil cihazlarıyla istedikleri yerden tasarımları ölçebilir, seçebilir ve işaretleyebilir

Bulunabilirlik ve Fiyat
SolidWorks 2013 hakkında video tanıtımlarını da içeren daha fazlabilgiiçinşuadresebakın: You are not allowed to view links. Register or Login. SolidWorks 2013 tüm dünyada SolidWorks yetkili satıcılarından edinilebilir. Fiyat bilgisi için yetkili bir SolidWorks satıcısıyla iletişim kurun. Bölgenizdeki yetkili satıcıyı bulmakiçinlütfenşuadresebakın: You are not allowed to view links. Register or Login


Haberi Paylaşın
SolidWorks 2013 ile ilgili canlı bir seminerekatılmakistersenizşuadresegidin: You are not allowed to view links. Register or Login

Bu haberi Twitter'dan paylaşmak isterseniz aşağıdaki tweet'leri kullanın:
•   @Solidworks 2013 çıktı! Daha fazla bilgi için yerel bir satıcıetkinliğinekatılın: You are not allowed to view links. Register or Login
•   Ürün geliştirme sürecinizi kolaylaştırmak ister misiniz? @SolidWorks 2013'teki en son yeniliklere bakın! You are not allowed to view links. Register or Login
•   Fikirlerinizigerçeğedönüştürün. @SolidWorks 2013'e gözatın!www.solidworks.com.tr/launch


Dassault Systèmes Hakkında
3DEXPERIENCE Company, Dassault Systèmes kuruluşlaravekişileresürdürülebiliryenilikleryaratmalarınısağlayansanalevrenlersunar. Şirketindünyaçapındaliderçözümleri, ürünlerintasarlanma, üretilmevedesteklenmebiçiminideğiştirmektedir. Dassault Systèmes’inişbirliğineyönelikçözümleri, sosyalyeniliklerezeminhazırlayaraksanaldünyanıngerçekdünyayıgeliştirmeolanaklarınıarttırmaktadır. Grup, 80'den fazlaülkedetümsektörlerdenve her büyüklükten 150.000'i aşkınmüşteriyedeğersağlamaktadır. Dahafazlabilgiiçin You are not allowed to view links. Register or Login.

CATIA, SOLIDWORKS, SIMULIA, DELMIA, ENOVIA, GEOVIA, EXALEAD, NETVIBES, 3DSWYM ve 3DVIA Dassault Systèmes veyabağlıkuruluşlarının ABD vediğerülkelerdekitescilliticarimarkalarıdır.Bilgiiçin:   
DassaultSystèmesSolidWorksIstanbul   PromediaPublicRelations
Simge Akarsu   Berk Ütkü
Astoria Kulesi A Blok Kat 10 Büyükdere Cad. No:127   Dünya Ticaret Merkezi B.3 Blok Kat 9 No: 313
34394 Esentepe Istanbul   34149 YesilkoyIstanbul
Tel.: 0 212-340 4633   Tel.: 0 212-465 7000
Simge.Akarsu@3ds.com
   berku@promedia.com.tr